27.3.16

Ch-Ch-Changes


הרבה השתנה כאן, כשאני חושבת על זה. זה הרבה מעבר לעיצוב של הבלוג, לאיכות הפוסטים והתמונות או לסטטיסטיקות היבשות. הבלוג נפתח לפני קצת פחות משנתיים, בעיצומה של הטירונות המביכה שלי. הוא ליווה אותי לאורך שנת השירות הראשונה - על כל קשייה - ובשנה השנייה רק הלך וביסס את מקומו ומשמעותו בחיי. הוא היה שם כשהחלפתי תפקידים, כשויתרתי על קצונה, כשקיטרתי על הרגע בו החלטתי להתגייס - אבל הוא גם היה שם ברגעי הצחוק והשמחה, כשפגשתי כמה מהאנשים המיוחדים ביותר שיצא לי להכיר. הבלוג ליווה אותי בטוב וברע, בבריאות ובחולי (ואלוהים יודע שהייתי חולה הרבה בשנתיים האחרונות!). ואומנם טרם הגיע היום החגיגי בו אציין שנתיים להולדתו, אבל אין ספק שזו בדיוק התקופה להתחיל להסתכל מסביב ולהבין מה קרה כאן.

היום אני פותחת את השבוע האחרון בשירות הסדיר שלי, או כפי שכולם קוראים לזה - "הזמן שבו היית אמורה להשתחרר". יש בזה משהו מעייף קצת, אפילו מתסכל. אבל גם יש בזה הרבה יופי, והרבה הבנה של כל הדברים שהצלחתי להשיג במהלך פחות משנתיים.

מבחינה אישיותית, אין ספק שכמה דברים התחדדו בי. למדתי להיזהר מאנשים, אבל לאהוב חזק יותר את אלה שמגיע להם. למדתי לדאוג לעצמי, כי בתכלס אין הרבה שיעשו את זה במקומי. אפילו למדתי לשים איילינר, וזה אולי ההישג המרשים מכולם.

אני חושבת שמי שעוקבת אחרי הבלוג מזו תקופה הבחינה בחלק מהשינויים. מקצתם קוסמטיים, חלקם בעלי משמעות עמוקה יותר - אבל כולם תוצאה של תהליך ארוך של למידה והסקת מסקנות. היום אני בוחרת לשתף אתכן בשינויים הפשוטים יותר, היפים והנעימים - כי לחפירות העמוקות נתפנה כשנחגוג יחדיו בעוד שלושה שבועות :-)אחת התפניות הדרמטיות ששגרת האיפור שלי חוותה השנה הייתה בתחום "פיסול הפנים". עניין ההצללות לא חדש לי, ומזה כשנתיים אני נוהגת לפנק את עצמות הלחי והסנטר הכפול באקסטרה תשומת לב איפורית. אבל השוס האמיתי, חברות, היה בגזרת ההארות. כן כן, טרנד הסטרובינג הידוע לשמצה לא פסח על הבלוגרית הסבירה והבינונית הזו. ניגשתי לקלל ויצאתי מברכת...

לא אשלה אתכן שזו הייתה אהבה ממבט ראשון (או שני). העברתי תקופות ארוכות בתיעוב הבוהק הגס ומדגיש הפגמים אשר העניקו לי המוצרים הלא נכונים. גם כשמצאתי ארסנל איכותי של תחמושת מבריקה לקח לי זמן לעשות את הסוויץ' בראש ולהעז לצאת ככה מהבית, באור יום. ככל שהתנסיתי במוצרים ושיטות הנחה שונות למדתי שבדיוק כמו צלליות, נורא קל לוותר על זה עד שלומדים להשתמש. מהרגע שהצלחתי לפענח את נוסחת הקסם עבורי (מברשת מניפה שמנה של ecotools או אפילו יותר טוב - F35 של סיגמא, בצירוף היילייטר חמאתי) התאהבתי באפקט הזוהר.

בתור בחורה שנושמת מאט, קשה לתאר מה קצת ברק במקומות הנכונים יכול לעשות... כרגע אני לא יכולה להוריד את הידיים מההיילייטרים של עפרה, בדגש על פלטת הפיצה המרהיבה, אבל פייבוריטים נוספים הם השימר בריק של בובי בראון בגוון Pink Quartz ו-Halo של איל מקיאג' (את כולם, אגב, קיבלתי לסקירה, וזו דוגמה מושלמת לאיך הבלוג גורם לי לגלות אהבות ותחומי עניין חדשים לחלוטין).


תחום נוסף בו מצאתי עניין רב, בניגוד לשנים עברו, הוא סוגיית מילוי ועיצוב הגבות. בתור בחורה אשר מסרבת לאפשר ליד זרה לגעת בגבותיה (לאחר טראומה קשה מהעבר שמערבת שינה בזמן טיפול פנים + שעווה חמה) תמיד הסתפקתי במועט. ניקיתי את גבותיי בבית, לבד, עם פינצטה (בחושך) וזה הספיק לי. זאת אומרת, עד שהתחלתי להשקיע בצלליות. 

לא סתם אומרים שהגבות הן הוילונות של העיניים או מה שזה לא יהיה. מראה עיניים חזק דורש מעט תגבור לגבות, במיוחד אם ניחנת בחורים סוררים או גבה אחת קצרה מאחותה (ושוב, טראומה עליה לא נדבר). בהתחלה הסתפקתי במעט צללית לאירועים מיוחדים, גג מסקרה שקופה. אבל עם הזמן מצאתי את עצמי שואפת לכהה יותר, מלא יותר, מודגש יותר. גבות = עוצמה, הבנתי. הפסקתי לפחד מהרגע בו הגבות שלי לא יהיו רכות ועדינות והתחלתי לשאוף לגבות עם נוכחות, כאלה שהרמה אחת מצידן מותירה רושם לשבועות (ספוילר: זה לא קרה. שיערי בהיר מדי בשביל זה...)

אבל בכל זאת התאהבתי במראה המלא, גם אם טבעי יחסית. כנראה שלעולם לא יהיו לי גבות און פליק, אבל לפחות עכשיו יש לי שתיים במקום אחת ושלושת רבעי...


השנה הייתה השנה הראשונה בה כתבתי על מוצרי שיער בבלוג. את שירותי הצבאי התחלתי עם תספורת פיקסי קצוצה שאפילו לא זכתה למעט מרכך, ואיכשהו התגלגלתי למצב הנוכחי של שיער ארוך (יחסית, כן?), שזור גוונים (בני שנה אומנם, אבל בסדר) ומטופח. 

בדומה לתחום טיפוח העור, שהפך ממטלה שנואה לאובססיה של ממש, כך גם פיתחתי אהבה אמיתית לטיפול בשיערי. הפסקתי לחלוטין להשתמש במרככים זולים ועברתי לשימוש בלעדי במסכות שיער מפנקות. את סחיטת השיער האכזרית החלפתי בייבוש עדין באוויר הפתוח ואפילו התחלתי לשלב מוצרים נוספים כגון שמן לשיער ושמפו יבש.

אני חושבת שהרגע בו הבנתי שאני נמצאת במקום שונה לחלוטין מבחינת היחס שלי לשיער היה כשקלטתי שאני לא יכולה יותר ללכת לישון עם שיער רטוב. עד לפני כמה חודשים נהגתי להתקלח בשעות הקטנות של הלילה וללכת למיטה מיד לאחר מכן. היום אני נמנעת מכך בכל מחיר, במידה רבה בעזרת מייבש השיער החדש של אמיקה.
עיצוב בחום תמיד היה דבר שהתנגדתי לו. גם כאשר לא השקעתי מחשבה יתרה בשיערי, סירבתי לשרוף אותו למוות בדומה לחלק גדול מחברותיי. העדפתי ללכת עם שיער אסוף ובריא מאשר פזור ופגום, ואת מספר עיצובי השיער שעברתי בחיי ניתן לספור על אצבעות כף יד אחת. 

כשקיבלתי את מייבש השיער Power Cloud לסקירה, עניין אותי רק דבר אחד: האם הוא באמת "בריא" לשיער, כפי שטוענים בחברה? עיינתי ארוכות בחומר הרב שהגיע עם המכשיר, ולמדתי שעיקר הנזק מייבוש השיער נגרם עקב שימוש ביונים שליליים בשעה שקוטיקולת השיערה עדיין סגורה (מה ש"צולה" אותה מבפנים). מייבש השיער של אמיקה, בניגוד לשאר המכשירים בשוק, ניחן בשני מצבי יונים - חיוביים ושליליים - וכך הוא מאפשר לקוטיקולה להיפתח בטרם נתחיל בפעולות האידוי. הסברים מלומדים, צ'ק. אבל מה עם הביצועים?


קודם כל, וזה בא מבחורה נטולת כל מיומנות וניסיון בתחום - מדובר במכשיר פשוט ונוח לשימוש. ההפעלה קלה ונוחה ותוך כחמש דקות השיער המלא והסמי-ארוך שלי היה יבש לחלוטין. כל כך התלהבתי מהייבוש המהיר שיתכן וקצת הגזמתי בשימוש בו בשבועות לאחר מכן, אבל כל זה לא שינה דבר - השיער שלי נותר בריא, חזק ומבריק. לא נתקלתי ביובש יוצא דופן או שבירה פתאומית. השיער נותר כשהיה (רק הרבה יותר יפה ומסודר). מבחינתי - ההבטחה לייבוש "בריא" קוימה במלואה.

כמובן שאי אפשר להתעלם מהמראה ההורס של המכשיר - העיצוב שלו עושה שמח בעין (קיים בשלוש דוגמאות נוספות) והוא מרגיש יציב ונוח ביד. בין מצב היונים השליליים למצב היונים החיוביים מחליפים באמצעות מתג כחול ובולט, וכמובן שניתן לשלוט בעוצמת החום והייבוש. המצב החיובי מייבש את השיער בקלות ובמהירות מבלי להזיק לו, ואני מקפידה לעבור פעם נוספת כאשר המכשיר מכוון למצב השלילי אשר מעניק פיניש נפלא ונטול חשמל סטטי. 

המחיר לא זול - 600 ש"ח לפני הנחה, אבל לא מפתיע בהתחשב בכך שמדובר במוצר איכותי מאוד עם חוויית שימוש מפנקת במיוחד. את המייבש ניתן לרכוש ברשת אפריל, במספרות מובחרות, בגילטי ובאתר הישראלי של אמיקה

וכמובן, אי אפשר בלי לפרגן גם לכן...

קוראות הבלוג שלי זכאיות להטבה ייחודית של 15% הנחה על כל האתר בהזנת הקוד chicsa15. הקוד כולל כפל מבצעים וברכישה מעל 150 ש"ח אף תזכו במשלוח חינם עד הבית. הקוד נטול רווח עבורי והוא נטו בשבילכן :-) 

>>אל תפספסו את עמוד הקיטים באתר, שמציע מארזים שווים ומשתלמים (במיוחד נוכח כפל ההנחות)<< 


כשאני חושבת על זה, כל השינויים שציינתי כאן הם שינויים שעיקרם בשינוי תפיסה, ולא בתוצאה. היכולת להיפתח לדברים חדשים, במיוחד כאלה שנהגתי לפסול, היא היא השינוי האמיתי והמשמעותי מכל (אתן רואות, אני לא שטחית לחלוטין!)

אני מקווה ששנתי השלישית כבלוגרית תהיה מלאה בשינויים מוצלחים שכאלה, ושנמשיך לבלות ביחד עוד זמן רב :)

תודה שהענקתן לי מזמנכן, המשך יום נעים!
*גילוי נאות: ההיילייטרים ומייבש השיער נשלחו לסקירה.

11 comments so far

 1. הפוסט הזה מקסים, כ"כ נהנתי לקרוא אותו. גם עצרתי ובהיתי בתמונה הראשונה עם כל משמעותיה.
  בהחלט עברת לא מעט שינויים, וכיף לקרוא וסוג של לעבור אותם איתך

  ReplyDelete
 2. שיקסוש, את כזו מקסימה, אתמול בקושי הספקנו לדבר... אבל, מה שרציתי לומר שאם את חושבת שיש לך סנטר כפול את חיה בלה לה לנד אהובה! חח הלוואי עליי הסנטר שלך!

  ReplyDelete
  Replies
  1. חחחחחחחחחחחח מצחיקה אחת!

   Delete
 3. איזה פוסט מהמם! מזדהה לגמרי עם היחס המשתנה להיילייטרים, גם אני לא הבנתי על מה המהומה בהתחלה, ולאט לאט אני מתחילה לשלב אותם יותר בשגרה האיפורית שלי. לעומת זאת, הגבות שלי תמיד נראות לי טוב יותר כשהן בצורתן הטבעית, כלומר נקיות ומעוצבות אבל ללא איפור. מקסימום טיפת צללית לגבות, אבל אני עדיין לא מרגישה צורך לזה ביומיום :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. תודה רבה! אני מניחה שזה מאוד תלוי בשאר תווי הפנים ובמצב הגבה ההתחלתי :)

   Delete
 4. תודה שהענקת לנו את מזמנך! נהנית לקרוא כל פוסט שלך יותר ויותר, ואיזה כיף שהרוותי חברה חדשה ומהממת כמוך בשנה האחרונה.

  ReplyDelete
  Replies
  1. מדהימה אחת! לי כיף אפילו יותר 3>

   Delete
 5. יא מזל טוב!!
  עברו כבר כמה שנים [וואו אני מרגישה זקנה] אבל אני עדיין זוכרת את היום של השחרור שלי :) והאמת היא שאחרי כל הקיטורים והקושי, אלה היו שנתיים מדהימות בשבילי.
  שיהיה המון המון בהצלחה בכל מה שתבחרי לעשות בהמשך :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. את לא זקנה בכלל! צעירה ובועטת :)
   תודה רבה!!

   Delete
 6. לא להאמין איך הזמן טס.. זוכרת שהכרתי את הבלוג כשהיית חיילת פעורה ודי היסטרית ותראי אותך היום - חולשת על שיקסע כממלכה! גאה בך מאוד :)

  ReplyDelete

Chicsa © . Design by FCD.