25.7.14

משהו קטן וטוב #1מגבות/מטליות פנים, או כפי שהן מכונות ברשת "Face cloths", הן הדבר הכי טוב שקרה לעור שלי בחודשיים האחרונים.


בהתחלה, כשנתקלתי פה ושם בסרטוני שגרת טיפוח שכללו בתוכם שימוש במגבת פנים כחלק ממשי מהתהליך, הרמתי גבה. היה נראה לי די מפונק, אם לא מגוחך, לנקות את הפנים עם מגבת של ממש. בשביל זה יש סבון, וידיים. לא הבנתי למה ידיים לא מספיקות בכדי לשטוף את הסבון מהפנים, ולשם מה להתחיל להסתבך עכשיו עם מגבת שגם הופכת את התהליך למסורבל יותר וגם מצריכה כביסה (עצלנות זה אני).

לאט לאט התחלתי להרגיש שמגבות הפנים רודפות אחריי בכל בלוג, בכל סרטון, בכל אתר (הן מוצעות לצד באלם הניקוי של אמה הארדי). החלטתי לרדת לפשר הדבר. ואז הגיעה קרוליין.

ברגע שסיימתי לקרוא את פניניה של הגורו המהוללת לענייני טיפוח, נתקפתי צורך עז להשיג מגבת פנים. חיפוש מהיר באתרים המוכרים גילה לי שאפשר לרכוש שלישייה של מגבות פנסיות בעשר פאונד. מה שהציל אותי מהרכישה המיותרת היה חוסר היכולת שלי לדחות סיפוקים. לא רציתי לחכות כמה שבועות. רציתי ליישם את מה שלמדתי באותו יום, מה שהוביל לחיטוט אינטנסיבי במגירות חדר האמבטיה שלי. טא דא! כשהתגייסתי החברה הכי טובה שלי הביאה לי שי מפנק שכלל בתוכו מגבת פנים קטנה של WOW. עכשיו, תמיד המגבות האלו שכלולות בסטים נראו לי מגוחכות ולא פרקטיות בעליל, (את הפנים נהגתי לנגב במגבות גדולות יותר המיועדות בכלל לידיים), אבל לצורך ניקוי הן מושלמות! זולות מאוד (חמישה שקלים פלוס מינוס) ובעלות מרקם מעט מחוספס, שמצוין בשביל להעניק לעור מעין "שיוף" עדין אבל לא ברמה שפוצעת אותו.

השימוש בהן הוא כזה: אני מסירה איפור טוב טוב, מוודאת שהכל ירד ואז שוטפת פנים עם סבון (צטאפיל, במקרה שלי). במקום לשטוף את הסבון עם מים קרים וידיים, אני מחזיקה את המגבת מתחת לברז ונותנת לה להיספג במים חמים (לא רותחים! אם זה כואב בידיים זה יכאב גם בפנים). נותנת סחיטה קלה כדי שלא תטפטף לי על החולצה ואז בעדינות מתחילה לנגב היטב את הפנים מסבון. אם יש הרבה חומר שמצטבר על המגבת אני שוטפת אותה שוב וחוזר חלילה עד שהפנים נקיות (לרוב קורה רק פעם אחת). התוצאה מדהימה - העור מרגיש הרבה יותר נקי הודות ל"שפשוף" עם המגבת. בתור אקט מסיים לשלב הניקוי אני אוהבת להספיג אותה שוב במים חמים ולהניח על הפנים כמה פעמים בכדי לפתוח את הנקבוביות ולהכין את העור לשלב הלחות. זה מרגיש כל כך נעים ומפנק, מזהירה מפני התמכרות :)

מאז שהתחלתי לשלב מגבת פנים בשגרת הטיפוח שלי אני רואה שינוי של ממש בעור מבלי שהייתי צריכה להחליף שום מוצר. התחושה שמתקבלת בסוף היום היא של עור נקי, ותחושת הסמי-ספא שהמגבת נותנת לי הופכת את השגרה המייגעת לכיפית ביותר. אני ממליצה בפה מלא לאמץ את השלב הקטן הזה ולהיווכח בעצמכם.

עוד דבר קטן - מוזמנים לעשות לייק לעמוד של הבלוג בפייסבוק :)


יום מקסים!

3 comments so far

 1. האמת שזה סותר את כל מה ששמעתי מאז ומעולם (מקוסמטיקאיות, רופאי עור ואמהות) על כך שעדיף לייבש את הפנים עם נייר סופג או מטלית נייר חד פעמית ובשום פנים ואופן לא מגבת, שהיא רב-פעמית וסופחת המון לכלוך.

  מה שכן, מהפוסט שלך אני מסיקה שהמגבת הזאת לא משמשת לניגוב, אלא לניקוי, ומכאן נובע שהיא נכנסת לכביסה אחרי כל שימוש, נכון?

  ReplyDelete
  Replies
  1. כן, נאמר בבירור שהמגבת משמשת לניקוי :) מגבת ספוגה במים לא ממש מוצלחת לייבוש הפנים... בסוף כל יום המגבת הולכת לכביסה בטמפרטורה גבוהה בכדי להשמיד את כל החיידקים.

   Delete
 2. גם אני לא הצלחתי להתעלם מתופעת המגבת, והפוסט שלך בהחלט עשה לי חשק לנסות!

  ReplyDelete

Chicsa © . Design by FCD.