2.6.14

עשרת הדיברותחג השבועות מגיע, ואיתו מאכלי החלב, הבגדים הבהירים ותחילתו של הקיץ. אני די מסמפטת את שבועות, ולו רק בגלל שהוא מבשר את בואו של יום הולדתי... אז חשבתי לעצמי שזה יהיה נחמד לנצל את חג מתן תורה ולחלוק עמכם את עשרת הדיברות שלי בכל הנוגע לאיפור וטיפוח - עשרה עקרונות וחוקים מהם אינני סרה ל-ע-ו-ל-ם! *מוזיקה דרמטית*

לא תישן עם איפור


החטא הנורא מכל. אם יש דבר אחד שאני מקפידה עליו זה הסרת האיפור לפני השינה. הפעם האחרונה שהרשיתי לעצמי לעבור על דיבר זה הייתה כשהייתי בת 14, ומאז אני טורחת יום יום לנקות היטב את הפנים (בדגש על העיניים) בטרם אני עולה על משכבי. זו הסיבה שכל יום שבו אני שמה מסקרה הוא התחייבות - וידיעה שהעפעוף החינני שבו אזכה יעלה לי בדקות יקרות בהן הייתי יכולה להתבטל...


 

לא תחלוק 


גם לי, כמו לרובנו, יש כישורים חברתיים (לפחות מינימליים). אבל להיות נחמדה לא אומר לחלוק באיפור. יש הבדל בין להציע שלוק מים לחברה לבין לחלוק במסקרה - ואצלי ההבדל מתבטא בדרך כלל בדלקת עיניים כואבת שנמשכת שבוע. במוצרים אבקתיים הדין הוא לקולא, וכל עוד משתמשים במברשת נקייה אני מוכנה להתפשר. אבל בכל הנוגע למסקרות, שפתונים וכו' - לא, לא ולא. במקרים נדירים אפשר להשמיש בחזרה שפתון על ידי חיטוי באלכוהול, אבל כשמדובר במסקרה או ליפגלוס, דינם נחרץ. קל וחומר כשמדובר בטסטרים בחנויות, בהם אינספור אנשים כבר זכו להתנסות. 


 

כבד את פניך


מי לא מכיר את הקלישאה על כך שיצירת אומנות תמיד נראית טוב יותר על קנבס חלק, והעור הוא הקנבס שלנו בלה בלה בלה? ובכן, זה נכון לחלוטין. בתור אחת שנכנסה עמוק לתחום הטיפוח רק בשנה האחרונה, השקעה בטיפוח העור (ולא רק במה ששמים עליו) רק תורמת ומקלה על האיפור עצמו. בעבר לא הייתה לי בעיה להוציא 190 ש"ח על שפתון (היי YSL) אבל המחשבה על להשקיע יותר מחמישים שקלים על סבון פנים נראתה לי מגוחכת. בפועל, כשהעור מטופח ומטופל בהתאם, מוצרי האיפור יושבים ונראים טוב יותר ו"ההשקעה" משתלמת. ובכלל, אני לא מכירה מישהו שאוהב לטייח את עצמו. רוב האנשים פשוט לא מרוצים מאיך שעורם נראה עם כיסוי נמוך. סוד קטן? מאז שהתחלתי לטפל בעור שלי, אני אפילו יכולה להרשות לעצמי לדלג על מייקאפ לפעמים, שלא לדבר על מעבר לבסיסים קלילים, שנראים הרבה יותר טוב על העור ומרגישים הרבה יותר ידידותיים באקלים המחריד שלנו. אז כן - כבדו את פניכם. אתם תישארו תקועים איתם לכל החיים...


 

...למען יאריך איפורך


אם כבר השקעתי זמן וכסף באיפור, המינימום שצריך לעשות זה לוודא שהוא ישרוד ויראה טוב לאורך היום, בשאיפה לייצוגיות עד לרגע שבו אחליט להסיר אותו (ע"ע דיבר 1). אין טעם להשקיע בלוק מעושן הורס אם לא השתמשתי בפריימר ותוך כמחצית השעה אדמה לגורת פנדה בוכייה. כנ"ל לגבי הפנים - אני אישית לא נוהגת להשתמש בפריימר לפנים ביום יום, אבל לא אצא מהבית מבלי לפדר את פניי. בכל הנוגע לשפתיים, תמיד מדובר באחד משניים: אם אני יודעת שיום ארוך לפני, אבחר בשפתון עמיד במיוחד (כמו אלו) או בכזה שדוהה בחינניות (רוב השפתונים בסטיק למיניהם, בדגש על רבלון ובורז'ואה). 


לא תגזים 


הו, כמה פשוט וכמה מסובך. אני לא מדברת על המובן מאליו - להימנע מעיניים מעושנות בכבדות יחד עם סומק אדום מנצנץ, גבות מודגשות בעיפרון שחור ושפתון סגול ערפדי - אלא על הניואנסים הקטנים שיכולים להביא אותך ממצב של איפור מקסים ומוצלח ל-בום, טראח... (אני אוהבת חרוזים, תתמודדו). השכבה האחת-יותר-מדי של מסקרה, הטיפה-יותר-מדי סומק במיקום הטיפה-יותר-מדי נמוך, השפתון הקצת בוהק מדי והנגיעה האחרונה של הפודרה שהוספת ברגע האחרון, והפכה אותך מיצור יפיפה לתערובת מקומחת. מאוד קשה לדייק בדברים הללו, אבל אם מתאמצים - זה משתלם, ובגדול.


 

לא תיגע


מנהג נוסף שסיגלתי לעצמי בחודשים האחרונות ומוכיח את עצמו ובגדול - לא לגעת בפנים. ואם נוגעים בפנים, אז רק בידיים נקיות שהרגע נשטפו עם סבון. אין הרבה דברים שגרועים לעור כמו חיטוט בפצעים עם ידיים מלוכלכות, או ניגוב הזיעה מהשפה התחתונה (כולם עושים את זה, אל תתביישו). מזיעים? תשתמשו בטישו. גם הרבה יותר ידידותי לאיפור שלכם וגם יותר היגייני. גם כשהידיים נקיות המגע בעור נשאר מינימלי - בלי חיטוטים מיותרים בעור. אני מבינה שנורא בא לכם לפוצץ את החצ'קון הזה, אבל תעשו לעצמכם טובה ותנו לו לעבור את תהליך ההתבגרות שלו לבד. ההחלמה תהיה מהירה ונקייה יותר והעור שלכם לא יוותר עם צלקות מהקרב.


לא תפקיר ציפורניך


אני אישית כוססת ציפורניים איומה, והדבר היחיד שעוזר לי הוא טיפוח וגינדור אינטנסיבי של האזור. גם לציפורניים שלי מגיע להיראות יפה, ולכן אני לעולם לא אותיר אותן עירומות (בעיקר בגלל שפרצה קוראת לגנב...) ואדאג למרוח עליהן מחזק ולק חינני, ומדי פעם אפנק אותן בבוסט של לחות. אומרים שאחת הדרכים לדעת את גילה של אישה היא להסתכל על הידיים שלה, וגם שהידיים הן כרטיס הביקור של כל אדם. אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני מעדיפה שכרטיס הביקור שלי יהלום פסנתרנית חיננית הישר מהקונסרבטוריון הרוסי.


לא תיכנע לטרנדים


יש לי סגנון איפור. אפילו כמה. חלקם מוכווני עונה, שעה ביום ואפילו אירוע. אבל לעולם לא אכתיב את סגנון האיפור שלי אך ורק על פי הצעקה האחרונה. לא מדובר פה בשמרנות גרידא - כשהקורלים נכנסו לאופנה אימצתי מוצרים רבים בגוון לאוסף שלי - אלא בהבנה פשוטה של מה שטוב ומתאים לי. גם אם המגזינים מלאים בתמונות של דוגמניות עם איילינר טורקיז ושפתון בצבע פוקסיה, מדובר בגוונים שלא מחמיאים לי ושבטווח הנראה לעין אינני מתכוונת לשלבם במראה. אני חושבת שאת הלקח למדתי מחטיבת הביניים, בה נהגתי למרוח פס שחור בקו המים התחתון כמו שאר בנות כיתתי. זה לא החמיא לי בעליל, אבל כולן עשו את זה וזו הייתה ההגדרה דאז של "מאופרת".  הרבה מים תרמליים עברו מאז, והיום אני בחורה חזקה ועצמאית שלא צריכה שיכתיבו לה איך להתאפר (אלא אם את נופר ממאק פתח תקווה, ואז אני עפר לרגלייך).


לא תשכח את הלחיים


בתור בחורה בהירה מאוד, לקחו לי די הרבה שנים לסגל לעצמי את הרעיון של שימוש בסומק. העור שלי נעשה סמוק בקלות רבה מאוד, וזו אחת הצרות הכי גדולות שלי איתו. אולם, לאחר שהתחלתי להשתמש במייקאפים למיניהם נוכחתי לגלות כי נותרתי עם פנים שטוחות למדי, וכי הרושם שנוצר הינו די, וול, חולני. המסקנה אליה הגעתי היא שכאשר זה מבוקר ובכמות, סומק - כמו כל דבר אחר בחיים - יכול להיות דבר די נפלא. 


לא תתבייש


משום מה העיסוק באיפור וטיפוח, לפחות בסביבתי הקרובה, נתפס כשטחי פי כמה וכמה מהעיסוק בבגדים והאקססוריז, שהוא, איכשהו, "מובן" יותר. זה מקובל לחלוטין לחזור הביתה עם חמש שקיות בגדים, אבל שופינג של יותר משני מוצרי איפור, ואוסף שכולל בתוכו למעלה משני סמקים? רחמנא ליצלן, את מטורפת. 
אני חושבת שאחד הדברים החשובים ביותר לכל מתאפר או מתאפרת הוא לזכור לשם מה כל זה - בדיוק כמו בגד חדש ומחמיא, איפור וטיפוח עוזרים לנו להוציא מעצמנו את היטב, ולגרום לנו להרגיש טוב יותר. ישנם אנשים שטיפת איילינר או שפתון נותנים להם בוסט של ביטחון עצמי ששווה ערך לעשר פגישות עם קואוצ'ר. כמובן שתלות באיפור היא לא דבר טוב, וגם לי היו תקופות שלא העזתי לצאת בלי מייקאפ מהבית, אבל כשזה נעשה בצורה חיובית ועם הרבה ביטחון, איפור הוא משהו כיפי וקליל שאין שום צורך להתנצל עליו. וכן, כבר יצא לי לשמוע הרבה גברים ש"מעדיפים בנות בלי איפור", ושנייה אחר כך מוסיפים "כמוך", למרות שפניי מכוסים בלא פחות מקונסילר, מייקאפ, פודרה, סומק, מסקרה, צללית לגבות ושפתון. 

תלבשו את האיפור - אל תתנו לו ללבוש אתכם.שיהיה לכולנו חג שמח ונעים, וכמובן מוזמנים לשתף בתגובות את "עשרת הדיברות" שלכם :)

9 comments so far

 1. איזה פוסט מעולה! ובעיקר מאוד נכון...
  סגנון הכתיבה שלך מתוק להפליא, מאוד נהניתי לקרוא

  ReplyDelete
 2. מסכימה עם כל מילה! והלוואי שהייתי יכולה להיות תמיד בטוחה שאני לא עוברת על הדיברות (בייחוד על מס' 5)

  ReplyDelete
  Replies
  1. כן, מספר 5 הוא הקשה ביותר... קורה לי בעיקר עם פודרה. מזל שיש מים תרמליים ;)

   Delete
 3. הורסת! פוסט אדיר :)

  ReplyDelete
 4. פוסט מקסים ומסכימה עם כל מילה!!!!

  ReplyDelete
 5. פוסט מעולה! תמונות יצירתיות! אהבתי ממש :)

  ReplyDelete
 6. היי, נחשפתי רק עכשיו לבלוג שלך.. את כותבת נפלא!!

  ReplyDelete

Chicsa © . Design by FCD.