5.5.14

Spring cleaning II: הסרת איפור

L'oreal, Life, Garnier, Nivea and Careline

בהמשך לסאגת ניקיון האביב רציתי לגעת בשלב השנוא על המתאפרת הממוצעת - הסרת האיפור. עזבו את הבאסה שבמחיקת איילינר מושלם, או המעבר מיפיפייה מסתורית לדוב פנדה סמוק, מה שבאמת מעצבן בהסרת איפור זה הקושי. מצד אחד, הסרת חלקית ולא מוצלחת של האיפור יכולה להוביל להופעת פצעים, דלקות עיניים ושאר מיני רעות חולות. מצד שני, ניקוי אינטנסיבי מדי יכול לגרום ליובש בעור, נשירת ריסים וגירויים שונים. קשה מאוד למצוא את דרך האמצע האולטימטיבית, שמצד אחד לא תותיר את פנינו חבולים ומקורצפים יתר על המידה, אבל כן תעשה את העבודה כמו שצריך. 

המוצר הראשון מוכר וידוע למתאפרות הישראליות - מדובר במסיר הדו פאזי של קרליין. כמה בקבוקים סיימתי, אין לכן מושג. אני משתמשת בו כבר קרוב לארבע שנים ובמשך כל אותה תקופה הוא היה האחד עבורי. הוא הוריד איפור היטב, גם את העמיד ביותר, אבל בהחלט נדרש שפשוף של אזור העיניים הרגיש. עם זאת, התוצאות עלו על החסרונות, ומחירו הזול (במבצעים תכופים) ונגישותו הפכו אותו למוצר חובה בשגרת הסרת האיפור שלי. ניתן למצוא אותו כיום באריזה חדשה (ויפה  בהרבה) באותו המחיר (ועם יותר חומר!).

מסיר איפור נוסף לאזור העיניים הוא extra gentle eye make up remover של ניוואה. רכשתי אותו לראשונה בלונדון לפני כמה שנים כשזה של קרליין נגמר. בסה"כ מדובר במסיר טוב, אם כי לא חזק כמו זה של קרליין, כפי שמתפרש משמו - gentle. א-מ-מ-ה? הוא מצוין דווקא לדברים שבהם המסיר של קרליין גרוע. לדוגמא, ניקוי מריחות מסקרה. המסיר של קרליין משאיר תחושה שמנונית אחריו, ואילו זה של ניוואה מאפשר הסרה עדינה ומהירה של גושי מסקרה סוררים מבלי להרוס את שאר האיפור. מוצלח מאוד לטאץ' אפים.

הפסקה קלה מנושא הסרת איפור העיניים - micellar water של גרנייה. נכון, ברמת העיקרון אפשר להשתמש בmicellar water גם להסרת איפור מהעיניים, כמו שהרבה עושות עם הביודרמה, אבל אני מאמינה שהסרת המסקרה והצלליות שלי צריכה להיות מוחלטת (גם אם זה דורש שימוש בחומרים שמנוניים כמו מסיר דו פאזי), ואת מה שמתאים לי לעיניים אני לא תמיד רוצה למרוח גם על הפרצוף. מה שכן, אני מאוד אוהבת להספיג צמר גפן ב"מים" הללו ולהעביר על הפנים בסיום הקרצוף על מנת לוודא ניקיון ולרענן את הפנים. הם גם מעולים לחתימת הסרת איפור העיניים - כמו שאמרתי, מסירים דו פאזיים נוטים להשאיר תחושה שמנונית מאחוריהם. את הביודרמה המקורי עדיין לא ניסיתי (יש לי בקבוקון שמחכה לתורו) אבל בינתיים אני מאוד מרוצה מזה של גרנייה. זול מאוד, כמות גדולה (אני משמשת בו כבר כמעט חודשיים ונשאר יותר מ80% מהחומר) והאריזה נוחה מאוד לשימוש וחמודה בעיניי.

מסיר האיפור של לייף זהה לחלוטין לזה של קרליין - הם מיוצרים באותו מקום למיטב זכרוני והסיבה היחידה שרכשתי אותו הייתה תקופת יובש ארוכה במהלכה לא היו מבצעים על זה של קרליין. המחיר שלהם לאחר מבצע דומה, אבל של קרליין כן משתלם יותר מכיוון והוא מכיל יותר (נכון פי כמה וכמה עכשיו, לאחר השדרוג).

אחרון חביב, ומי שתפס את תואר "מסיר האיפור האהוב עליי" הוא skin perfection 15 second miracle cleansing oil של לוריאל. מדובר בשמן להסרת איפור, דבר שמעולם לא הייתי שוקלת לנסות אילולא קראתי עליו המלצה בבלוג של הבולשת. הזמנתי אותו מהאינטרנט (לאחרונה הגיע גם לארץ - ווהו) והתאהבתי. אני משפריצה מעט ליד ומעסה בעדינות את אזור העיניים (עם ידיים יבשות!). היתרון שלו על פני מסיר דו פאזי הוא שהשימוש באצבעות עוזר לי להימנע משפשוף אגרסיבי עם צמר גפן, ואני יכולה ממש להיכנס בין הריסים ולהבטיח הסרה מוחלטת. את השאריות אפשר למרוח על שאר הפנים ואז לשטוף. במגע עם מים הוא מקציף מעט וקל מאוד לשטוף אותו - כל העסק לוקח חצי דקה והתוצאה מדהימה. שום מסיר דו פאזי או רגיל לא השאיר אותי נקייה כל כך ומאז שקיבלתי אותו לא השתמשתי בשאר המסירים שלי אפילו פעם אחת (למעט זה של ניוואה, שהוא כבר חלק משגרת האיפור שלי). אחרי שאני מסירה איתו את איפור העיניים (לפעמים גם מייקאפ) אני שוטפת פנים עם סבון ומקנחת במים של גרנייה. המוצר הזה גרם לי להפסיק לשנוא הסרת איפור! מכירים את העקצוץ הזה בכל פעם שבאים לשים מסקרה וחושבים על ההסרה שלה מאוחר יותר?... כבר לא קורה לי יותר :)

איך אתם אוהבים להסיר את האיפור שלכם? האם גם לכם יצא להתנסות במוצר ששינה לחלוטין את שגרת ההסרה שלכם?

Post a Comment

Chicsa © . Design by FCD.